Bezplatná konzultácia

Aké sú výhody exkluzívneho predaja?

Zhrnuli sme do 7 bodov, prečo je pre klienta výhodnejšie zvoliť si exkluzívny predaj cez jednu realitnú kanceláriu, ako viacero realitných kancelárií bez exkluzivity.

 1. Poradíme vám, čo v byte upraviť, aby ste za nehnuteľnosť dostali čo najviac peňazí. Viac TU:
 2. Inzerujeme nehnuteľnosti na všetkých portáloch. Ak dáte inzerát do viacerých realitných kancelárií, inzerát sa bude opakovať a pôsobí dojmom, že nehnuteľnosť neviete predať, alebo klient vidí priestor na zjednávanie ceny. Je to skôr kontraproduktívne. 
 3. Výška provízie. Vopred sa dohodnete na výške provízie, ktorá sa nemení. Každá realitná kancelária pracuje s inou výškou provízie. U nás získate za exkluzívny predaj navyše zľavu z výšky provízie oproti neexkluzívnemu predaju.
 4. Predajná cena. Máte väčšiu šancu predať nehnuteľnosť za vyššiu cenu, pretože maklér ma prehľad o všetkých záujemcoch. Prečo? Pretože ako všetci aktualizujeme ponuky, občas sa zmení poradie medzi našou ponukou a ponukou druhej realitnej kancelárie. Preto sa klienti raz ozývajú jednému maklérovi, potom druhému a nikto nemá prehľad o tom, či nižší záujem spôsobuje cena, alebo len to, že práve volajú inému maklérovi. Maklér stráca prehľad a nedokáže som 100% tne poradiť. Samozrejme vám bude radiť znížiť cenu, keďže vidí len polovicu záujemcov. A to nehovoríme ani o tom, že realitné kancelárie majú rôznu výšku provízie a ceny na inzeráte sa nakoniec líšia. 
 5. Otočenie konkurencie vo váš neprospech.
  Ak má vašu nehnuteľnosť v ponuke viacero maklérov, vzniká tu nežiaduca konkurencia medzi maklérmi. Zaplatené dostane len jeden, a to je ten, čo nehnuteľnosť nakoniec predá. Preto ak má maklér klienta, ktorý má záujem o kúpu vie, že ak vás nepresvedčí, aby ste spustili cenu tomuto klientovi, pravdepodobne to predá niekto iný.
  Toto som počul veľa krát: „Nech realitné kancelárie bojujú a vyhrá ten lepší.“ Nakoniec však realitné kancelárie budú bojovať s vami o zníženie ceny, namiesto toho, aby bojovali vo váš prospech.
  Ak by ste si vybrali jedného makléra, ten vie, že zarobí a nepotrebuje nehnuteľnosť predať hneď prvému klientovi. Dobrý maklér vám poradí, kedy znížiť cenu a kedy ju ešte podržať. Pozná možnosti nehnuteľnosti a poradí vám, ako zjednávať a ktorú ponuku sa oplatí zobrať a kedy sa ešte oplatí počkať.
 6. Vyhrala kancelária, ktorá ste nechceli, aby vyhrala.
  Klient dá ponuku 3 realitným kanceláriám. Jedna sa mu pozdávala viac, iná menej, ale povedal si, nech to skúsia. Nakoniec sa však môže stať to, že ten jeden klient, ktorý bol ochotný zaplatiť najviac náhodou natrafil na inzerát z realitnej kancelárie, ktorá sa vám pozdávala najmenej.  Pre vás to však môže znamenať, že ste šťastie nemali, pretože po tom, ako klient povie beriem, to nekončí, ale začína. Je nutné dohodnúť sa podmienkach odovzdania, pokutách vyplateniu kúpnej ceny, zmluvných podmienkach (pričom ak maklér nenaplánoval proces poriadne a na niečo zabudol, v budúcnosti z toho môže byť problém), rieši sa hypotekárny úver pre klienta a podklady. To, čo by sme za vás vybavili my, iní nechajú na vás. Po náročnom procese podpíšete kúpne zmluvy a tešíte sa, že je koniec. Nie je. Ešte je nutné vybaviť prepis u správcu, elektriny, plynu, koncesionárske poplatky, daňové priznanie. Vedeli ste napríklad to, že ak sa pôvodný majiteľ odhlási z elektriny a nový sa nenahlási do 7 dní, odpoja vás z elektriny? Nové napojenie vás bude stáť cez 100,-EUR. O toto všetko sa za vás postaráme my. 
 7. Marketing. Pri každej ponuke realitný maklér vstupuje do rizika, že majiteľ nakoniec nehnuteľnosť nepredá, napr. majiteľ si predaj rozmyslí, alebo sa klienti vysporiadajú v rodine medzi sebou a podobne. Je to riziko, ktoré neustále podstupujeme, ale rátame s tým, že aj keď sme vynaložili čas a peniaze do marketingu, môžeme byť stratový. Ak však navyše vieme, že je tu 50% šanca, že nehnuteľnosť nakoniec nepredáme, pretože má ponuku aj iná realitná kancelária, všetky tieto výdavky znížime na minimum.

ZÁVER:
Odporúčame vám vybrať si jednu realitnú kanceláriu, ktorá sa za vás postará o všetko. Realitný maklér vám ocení vašu nehnuteľnosť, odhadne jej možný potenciál prípadnými úpravami, navrhne stratégiu predaja (začať na vyššej cene, avšak nie prehnanej, ktorú budeme postupne podľa záujmu korigovať), vypracuje marketing (pôdorys, fotky, vizualizácie, videá), informuje vás o záujme, telefonátoch s klientmi, ich preferenciách po obhliadke, aby ste získali lepšiu predstavu, ako ľudia vnímajú vašu nehnuteľnosť a aby ste porozumeli stratégii, či už pri úprave ceny, alebo vyjednávaní.
Budeme radi, ak nám dáte šancu dokázať vám, že sme presne ten typ realitnej kancelárie, ktorú hľadáte. Zavolajte nám a dohodnite si bezplatnú konzultáciu.
Realitný maklér Odprezentuje vám ponuku klienta, a ak vie, že sa oplatí počkať, odporučí vám počkať.

Visual real, s.r.o.

Overený člen Združenia realitných kancelárií Slovenska

Súhlas so spracovaním osobných údajov

Dotknutá osoba v súlade s príslušnými ustanoveniami zákona č. 18/2018 Z.z. o ochrane osobných údajov a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov (ďalej len ,,ZoOOÚ“) potvrdzuje správnosť a aktuálnosť svojich osobných údajov uvedených v kontaktom formulári. Dotknutá osoba týmto čestne vyhlasuje, že udeľuje prevádzkovateľovi svoj výslovný, slobodný, vážny a bezvýhradný súhlas so spracúvaním jej osobných údajov v rozsahu: meno, priezvisko, telefonický kontakt, e-mailová adresa na účel kontaktovania dotknutej osoby ako záujemcu o spoluprácu v informačnom systéme sprostredkovateľa ,,klienti“ počas doby 180 dní od udelenia tohto súhlasu. Dotknutá osoba má právo kedykoľvek odvolať tento súhlas so spracovaním osobných údajov rovnakým spôsobom, akým ho udelila. Odvolanie súhlasu nemá vplyv na zákonnosť spracúvania osobných údajov založeného na súhlase pred jeho odvolaním. Práva dotknutej osoby vymedzujú najmä §§ 19 – 30 ZoOOÚ. Práva a povinnosti sprostredkovateľa, ako prevádzkovateľa, vymedzujú najmä §§ 31 – 46 ZoOOÚ. Dotknutá osoba potvrdzuje, že sprostredkovateľ splnil svoju oznamovaciu povinnosť v rozsahu požadovanom ZoOOÚ. Dotknutá osoba berie na vedomie, že na zabezpečenie toho, že spracúvanie jej osobných údajov sa vykonáva v súlade so ZoOOÚ sprostredkovateľ prijal primerané technické, organizačné a personálne opatrenia zodpovedajúce spôsobu spracúvania osobných údajov, pričom zobral do úvahy najmä použiteľné technické prostriedky, dôvernosť a dôležitosť spracúvaných osobných údajov, ako aj rozsah možných rizík, ktoré sú spôsobilé narušiť bezpečnosť alebo funkčnosť jeho informačných systémov. Sprostredkovateľ bude s osobnými údajmi dotknutej osoby zaobchádzať a nakladať v súlade s platnými a účinnými právnymi predpismi.

Zanechať kontakt


Zanechajte mi Váš kontakt a obratom sa vám ozvem

Napísať správu