Exkluzívny predaj a jeho výhody pre klienta - Visual real, s.r.o.
Bezplatná konzultácia

Aké sú výhody exkluzívneho predaja?

Zhrnuli sme do 7 bodov, prečo je pre klienta výhodnejšie zvoliť si exkluzívny predaj cez jednu realitnú kanceláriu, ako viacero realitných kancelárií bez exkluzivity.

 1. Poradíme vám, čo v byte upraviť, aby ste za nehnuteľnosť dostali čo najviac peňazí. Viac TU:
 2. Inzerujeme nehnuteľnosti na všetkých portáloch. Ak zveríte svoju nehnuteľnosť do viacerých realitných kancelárií, inzerát sa bude opakovať a pôsobí dojmom, že nehnuteľnosť neviete predať a klient vidí priestor na zjednávanie ceny. Je to skôr kontraproduktívne. Navyše kvalita inzercie sa pri každej realitnej kancelárii líši a stáva sa, že si klient dohodne obhliadku na jednej nehnuteľnosti s 2 maklérmi. 
 3. Výška provízie. Pri exkluzívnom predaji sa vopred dohodnete na výške provízie, ktorá sa nemení. Ak bude mať klienta iná realitná kancelária, na provízii sa tie zodpovedné realitné kancelárie podelia. Každá realitná kancelária pracuje s inou výškou provízie, čo pri predaji cez viacero realitných kancelárií môže spôsobiť chaos aj na inzertných portáloch. U nás navyše za exkluzívny predaj získate  zľavu z výšky provízie oproti neexkluzívnemu predaju.
 4. Predajná cena. Chcete predať nehnuteľnosť za čo najvyššiu cenu? Vyberte si exkluzívny predaj. Pýtate sa prečo? Pretože maklér ma prehľad o všetkých záujemcoch a podľa toho vie, aký je záujem o nehnuteľnosť a čo klientov odrádza. Podľa toho vieme presnejšie určiť, akú máme šancu nehnuteľnosť predať pri danej cene, poprípade koľko potrebujeme z ceny spustiť, keďže predávať začíname na vyššej cene, ktorú podľa záujmu znižujeme. Čo sa stáva pri predaji cez viacero realitných kancelárií? Každá realitná kancelária aktualizuje a topuje inzeráty v rôznom čase a teda poradie sa medzi inzerátmi niekedy prehodí, aj keď je inzerát topovaný. Z toho dôvodu sa raz ozýva viac klientov jednému maklérovi, potom druhému a v konečnom dôsledku ani jeden nemá prehľad o tom, aký je skutočný záujem. Maklér stráca prehľad a nedokáže vám 100% tne poradiť. Takto sa pripravujete sa o najdôležitejšiu službu, ktorú realitná kancelária poskytuje. Poradiť vám. 
 5. Otočenie konkurencie vo váš neprospech.
  Ak má vašu nehnuteľnosť v ponuke viacero maklérov, vzniká tu nežiaduca konkurencia medzi maklérmi. Zaplatené dostane len jeden, a to je ten, čo nehnuteľnosť nakoniec predá. Preto ak má maklér klienta, ktorý má záujem o kúpu vie, že ak vás nepresvedčí, aby ste spustili cenu tomuto klientovi, môže nehnuteľnosť predať niekto iný a všetka jeho doterajšia práca nebude zaplatená.
  Túto vetu som počul veľa krát: „Nech realitné kancelárie bojujú medzi sebou a vyhrá ten lepší.“ Nakoniec však realitné kancelárie budú bojovať s vami o zníženie ceny namiesto toho, aby bojovali vo váš prospech.
  Pri exkluzívnej ponuke zodpovedný maklér pracuje tak, aby pre vás vyjednal tie najlepšie podmienky a získal ďalšieho spokojného klienta po zrealizovanom obchode. 
 6. Vyhrala kancelária, ktorá ste nechceli, aby vyhrala.
  Klient dá ponuku 3 realitným kanceláriám. Jedna sa mu pozdávala viac, iná menej, ale povedal si, nech to skúsia. Nakoniec sa však môže stať to, že ten jeden klient, ktorý bol ochotný zaplatiť najviac náhodou natrafil na prvý inzerát z realitnej kancelárie, ktorá sa vám pozdávala najmenej.  Pre vás to však môže znamenať, že ste šťastie nemali, pretože po tom, ako kupujúci prejaví záujem o kúpu to nekončí, ale začína. Je nutné dohodnúť sa na podmienkach odovzdania nehnuteľnosti, spôsobu vyplatenia kúpnej ceny, termínoch podpisu kúpnej zmluvy a odovzdania, zmluvných podmienkach (pričom ak maklér nenaplánoval proces poriadne a na niečo zabudol, v budúcnosti z toho môže byť problém) a pokutách za nedodržanie zmluvných podmienok. Kupujúci si vybavuje hypotekárny úver, ku ktorému potrebuje podklady, znalecký posudok, ... To, čo by sme za vás vybavili my, iní nechajú na vás. Po náročnom procese podpíšete kúpne zmluvy a tešíte sa, že je koniec. Nie je. Ešte je nutné vybaviť prepis u správcu, elektriny, plynu, koncesionárske poplatky, daňové priznanie. Vedeli ste napríklad to, že ak sa pôvodný majiteľ odhlási z elektriny a nový sa nenahlási do 7 dní, odpoja vás z elektriny? Nové napojenie kupujúceho bude stáť cez 100,-EUR. My plánujeme celý proces a už pri prvej obhliadke máme premyslený celý proces až po odovzdanie nehnuteľnosti. Takto nás nič neprekvapí a všetky strany sú spokojné. 
 7. Marketing. Pri každej ponuke realitný maklér vstupuje do rizika, že majiteľ nakoniec nehnuteľnosť nepredá, napr. majiteľ si predaj rozmyslí, alebo sa klienti vysporiadajú v rodine medzi sebou a podobne. Je to riziko, ktoré neustále podstupujeme, ale rátame s tým, že aj keď sme vynaložili čas a peniaze do marketingu, môžeme byť stratový. Ak však navyše vieme, že nehnuteľnosť má v ponuke aj ďalšia realitná kancelária a je tu veľká šanca, že nehnuteľnosť nakoniec predá iná realitná kancelária, všetky tieto výdavky a investovaný čas znížime na minimum. 

ZÁVER:
Odporúčame vám vybrať si jednu realitnú kanceláriu, ktorá sa za vás postará o všetko. Realitný maklér vám ocení vašu nehnuteľnosť, odhadne jej možný potenciál prípadnými úpravami, navrhne stratégiu predaja (začať na vyššej cene, avšak nie prehnanej, ktorú budeme postupne podľa záujmu korigovať), vypracuje marketing (pôdorys, fotky, vizualizácie, videá), informuje vás o záujme, telefonátoch s klientmi, ich preferenciách po obhliadke, aby ste získali lepšiu predstavu, ako ľudia vnímajú vašu nehnuteľnosť a aby ste porozumeli stratégii, či už pri úprave ceny, alebo vyjednávaní. Zároveň si musíte vybrať makléra, ktorý vám sadne aj povahovo a osobnostne, keďže s ním budete najbližšie možno aj 3 mesiace pravidelne komunikovať.
Budeme radi, ak nám dáte šancu dokázať vám, že sme presne ten typ realitnej kancelárie, ktorú hľadáte. Zavolajte nám a dohodnite si bezplatnú konzultáciu.

Visual real, s.r.o.

Overený člen Združenia realitných kancelárií Slovenska

Súhlas so spracovaním osobných údajov

Dotknutá osoba v súlade s príslušnými ustanoveniami zákona č. 18/2018 Z.z. o ochrane osobných údajov a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov (ďalej len ,,ZoOOÚ“) potvrdzuje správnosť a aktuálnosť svojich osobných údajov uvedených v kontaktom formulári. Dotknutá osoba týmto čestne vyhlasuje, že udeľuje prevádzkovateľovi svoj výslovný, slobodný, vážny a bezvýhradný súhlas so spracúvaním jej osobných údajov v rozsahu: meno, priezvisko, telefonický kontakt, e-mailová adresa na účel kontaktovania dotknutej osoby ako záujemcu o spoluprácu v informačnom systéme sprostredkovateľa ,,klienti“ počas doby 180 dní od udelenia tohto súhlasu. Dotknutá osoba má právo kedykoľvek odvolať tento súhlas so spracovaním osobných údajov rovnakým spôsobom, akým ho udelila. Odvolanie súhlasu nemá vplyv na zákonnosť spracúvania osobných údajov založeného na súhlase pred jeho odvolaním. Práva dotknutej osoby vymedzujú najmä §§ 19 – 30 ZoOOÚ. Práva a povinnosti sprostredkovateľa, ako prevádzkovateľa, vymedzujú najmä §§ 31 – 46 ZoOOÚ. Dotknutá osoba potvrdzuje, že sprostredkovateľ splnil svoju oznamovaciu povinnosť v rozsahu požadovanom ZoOOÚ. Dotknutá osoba berie na vedomie, že na zabezpečenie toho, že spracúvanie jej osobných údajov sa vykonáva v súlade so ZoOOÚ sprostredkovateľ prijal primerané technické, organizačné a personálne opatrenia zodpovedajúce spôsobu spracúvania osobných údajov, pričom zobral do úvahy najmä použiteľné technické prostriedky, dôvernosť a dôležitosť spracúvaných osobných údajov, ako aj rozsah možných rizík, ktoré sú spôsobilé narušiť bezpečnosť alebo funkčnosť jeho informačných systémov. Sprostredkovateľ bude s osobnými údajmi dotknutej osoby zaobchádzať a nakladať v súlade s platnými a účinnými právnymi predpismi.

Zanechať kontakt


Zanechajte mi Váš kontakt a obratom sa vám ozvem

Napísať správu